Project Description
Áttekintés
A folyamatépítőelem rendszer minősége, a transzparencia a felbontási képesség és az alkalmazási sebesség döntő hatást gyakorol a munka- és időgazdálkodás hatékonyságára és eredményességére.
Az MTM több mint 40 év tudását és projekttapasztalatait felhasználva alkotta meg a gyakorlatorientált folyamatarchitechtúra szemináriumot.
Szakemberek és vezetők az Industrial Engineering, a folyamatmenedzsment, a tervezés, időgazdálkodás, gyártástervezés és gyártásirányítás területéről.
Ismereteket és készségeket közvetít a résztvevők számára az értékáramok és az azokkal összefüggő gyártási és logisztikai folyamatok átfogó tervezésére, kialakítására, értékelésére és optimalizálására. Szemléltető példák és gyakorlatok teszik felismerhetővé és átélhetővé az MTM és értékáram-specifikus módszerek kombinált alkalmazásának hasznát.
MTM-Instruktorok, tanácsadók, több évtizedes tapasztalattal rendelkező szakemberek.
MTM-1 tanúsítvány, és tanúsítvány egy további építőelem rendszerből (MTM-2,SD,UAS, MEK).
Folyamatarchitektúra tananyag (magyarul)
Részvételi igazolás
A képzés leírása
Témakörök:
- Az MTM-építőelemek alkalmazási céljainak leírása
- A munka tartalmak tagolása tárgyi, ill. tevékenységi elv szerint a befolyásoló tényezők és vonatkoztatási tényezők rögzítésével
- Alkalmazás orientált építőelemek képezése és érvényesítése (validálása)
- Tervezési dokumentációk kifejlesztése pl. táblázatok, adatkártyák, kalkulációs lapok, képletek formájában
Az anyag feldolgozása közösen, az alkalmazás elmélyítése csoportmunkában történik.
Alkalmazási célok leírása
Az építőelem rendszer kifejlesztésének előtt definiálni kell a célkitűzéseket és a későbbi manuális vagy számítógépes alkalmazás keretfeltételeit. Ez az alábbi követelményeket támasztja a felépítéssel szemben:
- Tagolási mélység és szélesség
- Aggregációs ill. részletességi fok
- Építőelem hierarchia és alkalmazási paraméter
- Transzparencia mint az adatgondozás előfeltétele
A résztvevők megtanulják az vonatkozó alkalmazási célok definiálását, így képesek egy építőelem rendszer célirányos kifejlesztésére.
Befolyásoló – és vonatkoztatási tényezők elemzése
Egy építőelem rendszer kifejlesztésének előfeltétele az alkalmazásnál tervezhető befolyásoló- és vonatkoztatási tényezők ismerete. A résztvevők megtanulják a szignifikáns befolyásoló tényezők felismerését, és alkalmazás orientált leírását.
Építőelemek képzése és validálása
A munkatartalmak és azok összefoglalásnak időbeli értékelése elvezet egy építőelem rendszerhez. A résztvevők megismerik a folyamatépítőelem fejlesztésének és validálásának gyakorlati eljárásmódját.
Tervezési dokumentációk kifejlesztése
A tervezési dokumentációk az építőelem rendszerek „felhasználói felülete”. Kialakítása és értékei lényeges hatást gyakorolnak a tervezés biztonságára és sebességére. A résztvevők a szemináriumon alkalmazás orientált tervezési dokumentációkat fejlesztenek ki különböző üzemi feladatokhoz.
Ha tud hozzon magával notebookot / laptopot, továbbá az ismert építőelem jegyzeteit, de főleg időkártyáit!
JELENTKEZÉS
Legkésőbb a kezdési időpont előtt 7 nappal