MTM-1 Alap: január 27-31.
MTM eszközöket alkalmazva megvalósítható az erőforrások jobb kihasználása, a költségek elkerülése, valamint a hatékonyság és termelékenység növelése. A standardizált építőelemekkel meghatározható a munkafolyamatok optimális kialakítása és időszükséglete. A tevékenységről teljes képet alkotva az MTM lehetővé teszi a teljes értékteremtési folyamat mentén a kialakítási tartalékok (szűk keresztmetszet) felismerését és realizálását.
Hogyan?
Standardizált építőelemekkel történő analitikus vizsgálattal meghatározható a munkafolyamatok (üzleti folyamatok) optimális kialakítása és időszükséglete oly módon, hogy:
- a mozgásfolyamatot standard folyamat-elemekre bontja,
- a mozgás kivitelezésénél fennálló befolyásoló tényezőket rögzíti és
- a folyamatelemekhez szabványos időértékeket rendel.
Gyakorlati példákra kíváncsi?
Nézze meg az legutóbbi szakmai napok összefoglalóit: 2024, 2022, 2019
Ipari ergonómia – A munkahely kialakítás ergonómiája: február 5-7.
A képzés célja: A résztvevők átfogó képet kapjanak az ergonómia szakterületeiről, mely által lehetőség nyílik munkahelyek ergonómiai kritériumok szerinti értékelése, ergonómiai kockázatok felismerése és azokból rizikócsökkentő intézkedéseket levezetése.
Cél, hogy lehetővé váljon alacsony ergonómiai kockázatú munkahelyek tervezése, át-/kialakítása.
MTM-UAS: február 10-13. és 17.
MTM-1 Alap kvalifikációval már rendelkezők 5 nap alatt az MTM-UAS eljárás készség szintű elsajátításával képesek a termékek, munkahelyek, valamint munkafolyamatok racionalizálására, nemzetközileg egységes, standard követelmények meghatározására, már (kis) sorozatok gyártása esetén is.
MTM-Logisztika: február 24-28.
- Mérni szeretné logisztikai kapacitását?
- Átlátható logisztikai folyamatokra vágyik és/vagy tervezne ezek alapján?
- Kanban, milkrun vagy egyéb szállítási, csomagolási, komissiózási megbízások idejével kalkulálna?
Akkor Önnek az MTM-Logisztika képzésre van szüksége!
A vállalatok logisztikai tevékenységei között számos folyamat gyakran fordul elő. Az ilyen tipikus folyamatok, melyek komplexitása eltérő lehet, a standard műveletek a logisztika területén. Ezért az MTM aggregált folyamatépítő elemeket fejlesztett ki ezen üzemi alkalmazásokra logisztikai folyamatok értékeléséhez, tervezéséhez és optimalizálásához. Az MTM-Logisztika definiálja a standard műveleteket, leírja azok befolyásoló tényezőit és kódolását, valamint ismerteti az alkalmazási szabályokat és megjegyzéseket.